Buddyjski Osrodek Medytacyjny Odosobnieniowy w Ropkach wydarzenia ... ...
Zapraszamy na odosobnienia członków Związku Buddyjskiego.
Osoby, które chciałyby dowiedzieć się czegoś więcej o buddyźmie prosimy o telefon.Buddyjski Ośrodek w Ropkach
Ropki 3
38-316 Wysowa Zdrój
Beskid Niski
Tel. 18 3532 417
Kom. 602 715 608
Kom. 606 287 227
mail:ropki(at)buddyzm.pl
www.ropki.buddyzm.pl
www.buddyzm.pl

 Odosobnienia

 

Kilkudniowe lub kilkutygodniowe odosobnienie wzmacnia rezultaty praktyki i stwarza więcej dystansu do codzienności. Powstała dzięki medytacji wolność od rozproszenia prowadzi do wewnętrznej stabilności, spokoju i wglądu w prawdziwą naturę umysłu.

W trakcie odosobnienia otwartego medytujemy sami lub z partnerem, a w przerwach między sesjami możemy uczestniczyć w życiu ośrodka. Aby jak najlepiej wykorzystać czas, warto stworzyć sobie plan odosobnienia i go realizować. Pomocne jest wsparcie kogoś doświadczonego w medytacji i pracy z umysłem oraz wcześniejsza konsultacja z nauczycielem.

Podczas odosobnienia zamkniętego medytujemy również sami bądź z partnerem, ale nie kontaktujemy się z innymi ludźmi. Opracowujemy plan naszego odosobnienia i pozostajemy skoncentrowani również między sesjami. Program naszego odosobnienia zamkniętego i jego długość dobrze jest skonsultować z nauczycielem.

Instrukcje do poszczególnych rodzajów odosobnień są wynikiem doświadczeń wielu pokoleń medytujących joginów.

Cenne wskazówki z którymi warto się zapoznać zanim udamy sie na odosobnienie, zamieszczone są w kwartalniku Diamentowa Droga.

  

 

 

 

 

 

 

 links print home